EN

EN
Shtëpia » Produkte » FLETË TË NGURTA POLIKARBONATE » UL Universal Propose PC Sheet
UL Universal Propose PC Sheet
 • https://www.jsd-pcsheet.com/img/jiasida_ul_11_universal_polished_pc_solid_sheet.jpg

JIASIDA* UL 11 Fletë të ngurta universale të lëmuar PC

 • 85% - 90% Transmetimi i dritës (varet nga trashësia dhe ngjyra)
 • Gjerësia: ≤ 2100mm
 • Gjatësia:  Çdo dimension
 • Ngjyrat:  Transparente, Blu, Jeshile, Braun, Grej, Opal, E zezë, çdo ngjyrë e bërë
Na kontakto.
 • Përshkrimi
 • Parametri
 • Aplikimet
 • Përfitimet kryesore
 • Hetim
Përshkrimi

JIASIDA * UL është një fletë standarde e JIASIDA, pa mbrojtje UV dhe trajtim sipërfaqësor anti-fouling. Fletët e qarta polikarbonat ofrojnë qartësi të shkëlqyeshme me rezistencë të shkëlqyeshme ndaj goditjes. Fletët e errëta PC kombinojnë rezistencë të lartë ndaj goditjes dhe ngurtësi me lehtësinë e formimit termik ose formimin e ftohtë.

Emri i markës:

JIASIDA

Vendi i origjinës:

YUYAO, ZHEJIANG

 

Paketim:

Një ose të dyja anët mbuluar me PE mbrojtëse film

Koha e dorëzimit:

7-15 Ditët e punës pas pagesës paraprakisht

Aftësia e Furnizimit:

> 900 Tonelata / Muaj 
Parametri

MODELI JO.

TEXTURE SIPËRFAQËSOR / TË VESHURA

VARG I TRASHËSISË

JIASIDA*UL11

Të dyja anët të lëmuara

1.5 - 18mm

JIASIDA*UL41

Njëra anë është e ngrira, Njëra anë e lëmuar

1.5 - 10mm

JIASIDA*UL61

Njëra anë e embostuar, Njëra anë e lëmuar

1.8 - 8mm

Trashësia standarde

1.5mm2mm2.5mm3mm4mm5mm6mm

6.5mm8mm10mm12mm15mm

Madhësitë standarde

1220 x 2440mm, 2100 x 5800mm

*  JIASIDA*UL Fletë   Ngjyrat dhe dimensionet janë në dispozicion

Aplikimet
 • Çatia e ndriçimit (Qendra tregtare / Rezidenca / Serra)
 • Ecje në bord ( PC zëvendëson Glass)
 • Aplikimet e brendshme (ndarje)
 • Lustrim sipërm dhe vertikal
 • Mbrojtëse & Pajisje policie (Mburoja të trazirave)
 • Helmeta
 • Kuti drite reklamash, karta e shfaqjes
 • Karporta dhe tërsolla
 • Pengesë zanore ( Autostrada, hekurudha dhe rruga e ngritur urbane )▪ Instrumenta, ingranatorë mekanikë▪ aplikime mjekësore▪ bojë me reaktiv, Printim ekrani ▪ e brendshme (Mjet)â – ª Shtojcë (Makineri atm, Outlet...)
Përfitimet kryesore
 • Jetëgjatësi e gjatë shërbimi, I qëndrueshëm
 • Transparenca e Lartë e qenësishme: Transmetueshmëri e shkëlqyeshme e dritës
 • Peshë e lehtë: Vetem 1/2 pesha e qelqit
 • Rrezet termoformuese dhe të formuara në të ftohtë deri në shtrëngime
 • Forcë e lartë e ndikimit: Rezistenca ndaj ndikimit është 200 herë ajo e qelqit të zakonshëm me të njëjtën trashësi dhe 30 herë atë të qelqit organik
 • Veti të forta të motit: Parandaloni çarjet, Vulosje e mirë e papërshkueshme nga uji, I përshtatshëm për të gjitha kushtet e motit, qëndrueshmëria dimensionale në temperatura të ngritura.
 • Parandalimi i zjarrit, Flake-retardant: pa pikuar, nuk ka gaz toksik
 • Izolim i mirë i zërit
 • Instalim i lehtë dhe kursen kostot: peshë e lehtë, instalim i shpejtë, kurse kostot ekonomike të ndërtimit, periudhë më e shkurtër ndërtimi, instalim i sigurt.
 • Lart, qëndrueshmëria afatgjatë e ngjyrave (Opoke)
Na kontaktoni

Kopjo © 2019 YUYAO JIASIDA SUN SHEET CO.,LTD

Menuja