EN

EN
Shtëpia » Produkte » FLETË TË NGURTA POLIKARBONATE » Fletë PC për mbrojtjen e rrezatimit të UB
Fletë PC për mbrojtjen e rrezatimit të UB
 • https://www.jsd-pcsheet.com/img/jiasida_ub_1138_380nm_radiation_protection_grade_pc_sheet.jpg

JIASIDA* UB 1138 380Fletë PC për mbrojtjen nga rrezatimi nm

 • Gjerësia: ≤ 2100mm
 • Gjatësia:  Çdo dimension
 • Ngjyrat:  Transparente, Blu, Jeshile, Bronx, Grej, E zezë, çdo ngjyrë e personalizuar
Na kontakto.
 • Përshkrimi
 • Parametri
 • Aplikimet
 • Përfitimet kryesore
 • Hetim
Përshkrimi

JIASIDA * Fleta UB është studiuar për një kohë të gjatë nga Departamenti i Teknologjisë i JIASIDA dhe ka arritur transmetueshmëri ultra-të ulët të valëve të rrezatimit. Isshtë prodhuar në klasë 10,000 dhoma pa taksa, duke marrë parasysh efektet optike dhe funksionet e mbrojtjes nga rrezatimi. Në mënyrë efektive mbron sytë dhe lëkurën nga rreziqet afatgjata të rrezatimit. Përdoret gjerësisht në produktet e mbrojtjes nga rrezatimi. JIASIDA * IB11CT është një produkt i veçantë që miraton një teknologji të pronarit të modifikimit të rrëshirës (Bllokimi IR afër infra të kuqe dhe reflektimi i metaleve), duke e bërë atë më të qëndrueshëm për izolimin e nxehtësisë. Ajo mund të bllokojë efektivisht energjinë termike infra të kuqe dhe të lejojë të kalojë drita e dukshme.

Emri i markës:

JIASIDA

Vendi i origjinës:

YUYAO, ZHEJIANG

 

Paketim:

Një ose të dyja anët mbuluar me PE mbrojtëse film

Koha e dorëzimit:

7-15 Ditët e punës pas pagesës paraprakisht

Aftësia e Furnizimit:

> 900 Tonelata / Muaj 

Parametri

MODEL JO.

FHAJNA

TVARG HICKNESS

APPLICATIONS

JIASIDA*UB1138

Optike efekti / Rezistoji 380nm UV rrezatim

0.5-4.0mm

Syze dielli, kapakë dielli,
ekranet elektronike të mbrojtjes, mburoja, syze, maska ​​industriale, etj

JIASIDA * UB1140

Optike efekti/ Rezistoji 400nm UV rrezatim

0.5-4.0mm

Syze dielli, kapakë dielli,
ekranet elektronike të mbrojtjes, mburoja, syze, maska ​​industriale, etj

JIASIDA*UB1145

 

Optike efekti / Rezisto 400-450nm i dëmshëm rrezatim 
(energji e larte drita / Rezistoni 400nm UV rrezatim

 

0.5-4.0mm

Kompjuter, TV,
LED ekran mbrojtjeje,
maskë filtri, syze, syze rrezatimi, etj

Trashësia e përgjithshme

0.5mm / 0.6mm / 0.8mm / 1.0mm / 1.2mm / 1.5mm / 2mm / 3mm / 4mm

Madhësitë standarde

915*1830mm / 1000*2000mm / 1220*2440mm

JIASIDA * IB11AT

Lart drita transmetueshmëria / I fortë pronë e motit / Bllokim infra të kuqe me intensitet të lartë

12-15mm

Building mur perdeje / BNdërtesanbsp;ndriçimi çati 
/  Moderne serë

*  JIASIDA * UB Fletë   Ngjyrat dhe dimensionet janë në dispozicion

Aplikimet
 • Çatia e ndriçimit (Qendra tregtare / Rezidenca / Serra)
 • Ekran mbrojtjeje (TV, Syze dielli)
 • Aplikim industrial
 • Glazing vertikal dhe mbi kokë
 • Helmeta
 • Aksesorë instrumentesh, bllokime mekanike
Përfitimet kryesore
 • Mbrojtja nga rrezatimi
 • Jetëgjatësi e gjatë shërbimi, I qëndrueshëm
 • Transparenca e Lartë e qenësishme: Transmetimi i shkëlqyer i dritës
 • Peshë e lehtë: Vetem 1/2 pesha e qelqit
 • Rrezet termoformuese dhe të formuara në të ftohtë deri në shtrëngime
 • Forcë e lartë e ndikimit: Rezistenca e ndikimit është 200 herë ajo e qelqit të zakonshëm me të njëjtën trashësi dhe 30 herë ajo e qelqit organik
 • Veti të forta të motit: Parandaloni çarjet, Vulosje e mirë e papërshkueshme nga uji, I përshtatshëm për të gjitha kushtet e motit, qëndrueshmëria dimensionale në temperatura të ngritura.
 • Lart, qëndrueshmëria afatgjatë e ngjyrave (Opoke) 
Na kontaktoni

Kopjo © 2019 YUYAO JIASIDA SUN SHEET CO.,LTD

Menuja