EN

EN
Shtëpia » Produkte » FLETËT E PËRHAPJES SË POLIKARBONËS
FLETËT E PËRHAPJES SË POLIKARBONËS
 • https://www.jsd-pcsheet.com/img/jiasida_sg42w_frosted_matte_pc_diffusion_sheet.jpg

JIASIDA* SG42W Frosted Matte PC Diffusion Sheet

 • Gjerësia: ≤ 2100mm
 • Gjatësia:  Çdo dimension
 • Ngjyrat:  E bardhë, e bardhë e lehtë (opal) (varet nga klientët)
Na kontakto.
 • Përshkrimi
 • Parametri
 • Aplikimet
 • Përfitimet kryesore
 • Hetim
Përshkrimi

JIASIDA* SG është opale dhe e tejdukshme. Fleta e polikarbonates ka një pronë unike që shpërndan dritën e dritës, e cila është uniforme, lirinë e projektimit relativisht të gjerë dhe ndjenjën e estetikës. Efekti i fletës së difuzionit të PC është i lidhur ngushtë me përmbajtjen dhe përbërjen e grimcave të difuzionit.

Emri i markës:

JIASIDA

Vendi i origjinës:

YUYAO, ZHEJIANG

 

Paketim:

Një ose të dyja anët mbuluar me PE mbrojtëse film

Koha e dorëzimit:

7-15 Ditët e punës pas pagesës paraprakisht

Aftësia e Furnizimit:

> 900 Tonelata / Muaj 

Parametri

MODELI JO. 

TEXTURE SIPËRFAQËSOR 

COLOR 

THICKNESS 

STË TRASHAT E TANDARDËVE 

JIASIDA*SG11W

Të dyja anët i lëmuar

E bardhë

0.5-10mm

1.0 / 1.2 / 1.5 
/ 2.0 / 3.0mm

JIASIDA*SG41W

Një kadife anash, Njëra anë e lëmuar

E bardhë

0.5-6mm

JIASIDA*SG42W

Një kadife anash, Një anë mat

E bardhë

0.5-3mm

JIASIDA*SG**HT

/

E bardhë e lehtë

0.5-3mm

JIASIDA*SG**W-F

/

E bardhë

Fletët e difuzionit të PC-ve të retardantit të flakësUL94-V0

Madhësitë standarde

1220 x 2440mm, 2100 x 5800mm

*  Fletë JIASIDA*SG   Ngjyrat dhe dimensionet janë në dispozicion

 

VLERA TIPIKE PRONËSIE

PRONË

NJËSITË

Metoda e zbulimit

VLERA

Graviteti specifik

Kg/mm*㎡

/

1.2

Transmetimi i dritës (SG**W)

%

GB/T 2410

60±3

Transmetimi i dritës (SG**HT)

%

GB/T 2410

79±5

Haze

%

GB/T 2410

94±3

Stresi i tendintë

Mpa

GB/T 1040

≥55

Tendosje nominale e thyerjes së tendinit

%

GB/T 1040

≥60

Moduli tensile i elasticitetit

Mpa

GB/T 1040

≥2200

Ndikimi i fortë i rrezeve të mbështetura thjesht

Mpa

GB/T 1043

Forca e ndikimit të tendosur

Mpa

GB/T 13525

≥150

Ndryshim dimensional Norma e ngrohjes

%

JG/T 347

≤10

Temperatura e deformimit termik

°C

GB/T 1634

135

Koeficient i zgjerimit të vijës

°C-1

JG/T 347

3.5×10-5

Performanca e djegies

Nota

GB 8624

B1

I vonuari i flakës Performanca

/

UL94

V2

UV Transmetimi

%

GB/T 2680

0

* Shënim: Kjo tabelë parametri është vetëm për referencë, përmbajtja specifike mund të konsultohet me Departamentin Teknik të JIASIDA.

Aplikimet
 • Ndriçimi
 • Aplikimet e brendshme (tavan, shina me shpejtësi të lartë)
 • Kuti drite reklamash, karta e shfaqjes
 • Aplikimet e brendshme (ndarje) (banjo, zyra)
 • LCD
Përfitimet kryesore
 • Jetëgjatësi e gjatë shërbimi, I qëndrueshëm
 • Transmetimi i lartë i trashëguar: E saj disa herë se pc Sheets standarde
 • Peshë e lehtë: Vetem 1/2 pesha e qelqit
 • Aktivizo dritën, drita më e butë
 • Forcë e lartë e ndikimit: Rezistenca ndaj ndikimit është 200 herë ajo e qelqit të zakonshëm me të njëjtën trashësi dhe 30 herë atë të qelqit organik
 • Veti të forta të motit: Parandaloni çarjet, Vulosje e mirë e papërshkueshme nga uji, I përshtatshëm për të gjitha kushtet e motit, qëndrueshmëria dimensionale në temperatura të ngritura
 • Izolim i mirë i zërit
 • Rezistencë e shkëlqyer e temperaturës:   -40°C ~ 120°C  Ajo nuk do të deformohet për shkak të ndriçimit afat-gjatë të ndriçimit
Na kontaktoni

Kopjo © 2019 YUYAO JIASIDA SUN SHEET CO.,LTD

Menuja