EN

EN
Shtëpia » Produkte » FLETË TË NGURTA POLIKARBONATE » Fletë PC e Shkallës së Mbrojtjes nga Rrezatimi UB
Fletë PC e Shkallës së Mbrojtjes nga Rrezatimi UB
 • https://www.jsd-pcsheet.com/img/jiasida_ib_11at_infrared_radiation_protection_grade_pc_sheet-15.jpg

JIASIDA * IB 11AT Shkalla e Mbrojtjes nga Rrezatimi Infrared PC Grade

 • Gjerësia ≤ 2100mm
 • Gjatësia:  Çdo dimension
 • Ngjyrat:  Transparente, Blu, Jeshile, Bronx, Grej, E zezë, çdo ngjyrë e personalizuar
Na kontakto.
 • Përshkrimi
 • Parametri
 • Aplikimet
 • Përfitimet kryesore
 • Hetim
Përshkrimi

JIASIDA * Fleta UB është studiuar për një kohë të gjatë nga Departamenti i Teknologjisë i JIASIDA dhe ka arritur transmetueshmëri ultra-të ulët të valëve të rrezatimit. Isshtë prodhuar në klasë 10,000 dhoma pa taksa, duke marrë parasysh efektet optike dhe funksionet e mbrojtjes nga rrezatimi. Në mënyrë efektive mbron sytë dhe lëkurën nga rreziqet afatgjata të rrezatimit. Përdoret gjerësisht në produktet e mbrojtjes nga rrezatimi. JIASIDA * IB11CT është një produkt i veçantë që miraton një teknologji të pronarit të modifikimit të rrëshirës (Bllokimi IR afër infra të kuqe dhe reflektimi i metaleve), duke e bërë atë më të qëndrueshëm për izolimin e nxehtësisë. Mund të bllokojë në mënyrë efektive energjinë termike infra të kuqe dhe të lejojë që drita e dukshme të kalojë.

Emri i markës:

JIASIDA

Vendi i origjinës:

YUYAO, Zhejiang

 

Paketim:

Një ose të dyja anët mbuluar me PE mbrojtëse film

Koha e dërgimit:

7-15 Ditë pune pas pagesës paraprakisht

Aftësia e Furnizimit:

> 900 Ton / Muaj 




Parametri

MODEL JO.

FHAJNA

TVARG HICKNESS

APPLICATIONS

JIASIDA * UB1138

Optike efekti / Rezistoni 380nm UV rrezatim

0.5-4.0mm

Syze dielli, kapakë dielli,
ekranet elektronike të mbrojtjes, mburoja, syze, maska ​​industriale, etj

JIASIDA * UB1140

Optike efekt / Rezistoni 400nm UV rrezatim

0.5-4.0mm

Syze dielli, kapakë dielli,
ekranet elektronike të mbrojtjes, mburoja, syze, maska ​​industriale, etj

JIASIDA * UB1145

 

Optike efekti / Rezistoni 400-450nm i dëmshëm rrezatim 
(energji e larte drita / Rezistoni 400nm UV rrezatim

 

0.5-4.0mm

Kompjuter, TV,
LED ekran mbrojtjeje,
maskë filtri, syze, syze rrezatimi, etj

Trashësitë e Përgjithshme

0.5mm / 0.6mm / 0.8mm / 1.0mm / 1.2mm / 1.5mm / 2mm / 3mm / 4mm

Madhësitë standarde

915*1830mm / 1000*2000mm / 1220*2440mm

JIASIDA * IB11AT

Lart drita transmetueshmëria / I fortë pronë e motit / Bllokim infra të kuqe me intensitet të lartë

12-15mm

Building muri i perdeve /&nbsNdërtesang ndriçimi çati 
/  Moderne serë

*  JIASIDA * UB Fletë   Ngjyrat dhe dimensionet e personalizuara janë në dispozicion

Aplikimet
 • Çatia e ndriçimit (Qendra tregtare / Rezidenca / Serra)
 • Ekran mbrojtjeje (TV, Syze dielli)
 • Zbatimi Industrial
 • Glazing vertikal dhe mbi kokë
 • Helmeta
 • Aksesorë instrumentesh, bllokime mekanike
Përfitimet kryesore
 • Mbrojtja nga rrezatimi
 • Jetëgjatësia e gjatë e shërbimit, Qëndrueshëm
 • Transparenca e Lartë e qenësishme: Transmetueshmëri e shkëlqyeshme e dritës
 • Peshë e lehtë: Vetem 1/2 pesha e qelqit
 • Rrezet termoformuese dhe të formuara në të ftohtë deri në shtrëngime
 • Forcë e lartë e ndikimit: Rezistenca ndaj ndikimit është 200 herë atë të xhamit të zakonshëm me të njëjtën trashësi dhe 30 herë atë të qelqit organik
 • Veti të forta të motit: Parandaloni çarjen, Nënshkrimi i mirë i papërshkueshëm nga uji, I përshtatshëm për të gjitha kushtet e motit, qëndrueshmëria dimensionale në temperatura të ngritura.
 • Lart, qëndrueshmëria afatgjatë e ngjyrave (Opoke) 
Na kontaktoni

Kopjo © 2019 YUYAO JIASIDA SUN SHEET CO.,LTD

Menuja