EN

EN
Shtëpia » Produkte » FLETË TË ZGAVËR POLIKARBONATE » FLETË E ZGAVËR GHS-B Bright PC
FLETË E ZGAVËR GHS-B Bright PC
 • https://www.jsd-pcsheet.com/img/jiasida_ghs_5x_b_bright_pc_hollow_sheet.jpg

JIASIDA* GHS 5X-B Bright PC Hollow Sheet

 • Gjerësia: ≤ 2100mm
 • Gjatësia:  Çdo dimension
 • Ngjyrat:  Transparente, Blu, Jeshile, Braun, Grej, Opal, E zezë, çdo ngjyrë e bërë
Na kontakto.
 • Përshkrimi
 • Parametri
 • Aplikimet
 • Përfitimet kryesore
 • Hetim
Përshkrimi

JIASIDA polycarbonate multiwall (PC) ofron një gamë të gjerë strukturash, ngjyrat dhe fundet. Këto produkte sigurojnë një ekuilibër të jashtëzakonshëm të peshës së lehtë, ngurtësi e lartë, lehtësinë e instalimit, Rezistenca UV dhe transmetimi afatgjatë i dritës.

"Kristali” efekti i JIASIDA *GHS-B Bright PC Hollow Sheet prodhohet duke shtuar fibra xhami në fletë. Përveç pamjes inovative, gjithashtu ka funksion anti-ultraviolet, transmetueshmëri e lartë dhe karakteristika të mira të izolimit termik. Zakonisht përdoret për ndarje të brendshme, pishina, aplikimet e banjos dhe etj.

Emri i markës:

JIASIDA

Vendi i origjinës:

YUYAO, ZHEJIANG

 

Paketim:

Të mbuluara në të dy anët me PE mbrojtëse film

Koha e dorëzimit:

7-15 Ditët e punës pas pagesës paraprakisht

Aftësia e Furnizimit:

> 900 Tonelata / Muaj 
Parametri

Strukturat

Model Jo.

Trashësia

(mm)

Pesha

(kg/m2)

Maksimumi i transmetimit të dritës

LT (%)

Rreze përkulje min

(mm)

Koeficient i transferimit të nxehtësisë

(W/m2°C)

K Vlera

Fletë e zgavër e PC-së me mure binjake

GHS 2R-V

GHS 2R-AD

GHS 2R-EC

GHS 2R-B

4

1.0

78

700

3.96

6

1.3

77

1050

3.56

8

1.5

76

1400

3.26

10

1.7

74

1750

3.03

12

1.9

72

2100

2.82

Fletë e trefishtë PC

GHS 3R-V

GHS 3R-AD

GHS 3R-EC

GHS 3R-B

10

1.9

73

1750

2.68

12

2.1

72

2160

2.56

14

2.3

72

2450

2.42

16

2.5

72

3000

2.27

18

2.7

70

3960

2.11

PC me katër mure Hollow Fletë

GHS 4R-V

GHS 4R-AD

GHS 4R-EC

GHS 4R-B

6

1.5

72

1320

2.73

8

1.7

71

1760

2.56

10

1.9

70

2200

2.39

Fletë e zgavër pc honeycomb

GHS 4H-V

GHS 4H-AD

GHS 4H-KE

GHS 4H-B

6

1.5

59

1500

2.23

8

1.7

58

2000

2.42

10

1.9

57

2500

2.16

12

2.1

56

3000

1.98

Fletë e zgavërtë e PC profilit X me katër mure

GHS 4X-V

GHS 4X-AD

GHS 4X-EC

GHS 4X-B

6

1.5

71

1380

2.21

8

1.7

70

1840

2.40

10

1.9

69

2300

2.15

12

2.1

69

2760

1.97

Fletë e zgavërtë e PC profilit X me pesë mure

GHS 5X-V

GHS 5X-AD

GHS 5X-EC

GHS 5X-B

16

2.6

67

Jo

e rekomanduar për t'u përkulur

2.10

18

2.8

66

1.89

20

3.0

65

1.69

25

3.5

61

1.51

30

4.0

60

1.32

Madhësitë standarde

2100*5800mm, 2100*6000mm, 1050*6000mm

*  JIASIDA*GHS Fletë   Ngjyrat dhe dimensionet janë në dispozicion

Aplikimet
 • Çati ndriçuese (Qendra tregtare / Rezidenca / Serra)
 • Aplikimet e brendshme (ndarje)
 • Glazing vertikal dhe mbi kokë
 • Carport dhe Awnings
 • Hotel ekologjik, Restorant serrash
 • Pasplani i hapur i kutive të dritës
 • Dritat e qiellit
 • Rrugë për ecje
Përfitimet kryesore
 • Estetikë
 • Transparenca e Lartë e qenësishme: Transmetueshmëri e shkëlqyeshme e dritës
 • Mbrojtja E UV
 • Veti të forta të motit: Parandaloni çarjet, Vulosje e mirë e papërshkueshme nga uji, I përshtatshëm për të gjitha kushtet e motit, qëndrueshmëria dimensionale në temperatura të ngritura (- 40°C ~ 120°C)
 • Peshë e lehtë: Vetem 1/2 pesha e qelqit
 • Mbrojtja E UV
 • Forcë e lartë e ndikimit: Rezistenca ndaj ndikimit është 200 herë ajo e qelqit të zakonshëm me të njëjtën trashësi dhe 30 herë atë të qelqit organik
 • Efekt i shkëlqyer i isulimit termik, vlera K e transferimit të nxehtësisë së ulët
 • Parandalimi i zjarrit, Flake-retardant: pa pikuar, nuk ka gaz toksik (B1 për ndërtim)
 • Instalim i lehtë dhe ruaj kostot: peshë e lehtë, instalim i shpejtë, kurse kostot ekonomike të ndërtimit, periudhë më e shkurtër ndërtimi, instalim i sigurt.
Na kontaktoni

Kopjo © 2019 YUYAO JIASIDA SUN SHEET CO.,LTD

Menuja