EN

EN
Shtëpia » LAJM » Lajmet e industrisë
Lajmet e industrisë

Black Halogen-free flame retardant pc film

Koha: 2018-10-07

Black Halogen-free flame retardant pc film

 

Filmi pc-retardant i flakës pa halogjen është një film PC natyral ose i zi me rërë të hollë, rërë e mesme, rërë e trashë dhe strukturë mat. Vlerësimi i zjarrit UL94 është V-0 ose VTM-0. Filmi ka formueshmëri të mirë. Veti të shkëlqyera mekanike, qëndrueshmëri e mirë dimensionale në temperatura të larta dhe vlerësim të lartë të retardantit të flakës, i përshtatshëm për furnizimin me energji elektrike, disqet, shirita autobusësh, TV / ekranet. Pc retardant i flakës pa halogjen është pa klor, pa brom, metali i rëndë i pakufizuar, film polikarbonat që reziston në flakë me të vërtetë jeshile, në përputhje me rregulloret mjedisore evropiane siç është ROHS, TCO dhe Blue Angel dhe rregulla të rrepta të sigurisë UL. Për shkak të karakteristikave të tij mjedisore, është e lehtë të ripërdoren dhe zvogëlojnë gjenerimin e mbeturinave. Brenda vendit, modeli me trashësinë më të hollë të 0.025 mm ka arritur kufirin e filmit PC.

 

klasifikimi:

 

E zezë: Shtë një e zezë, rërë me një anë, film PC me rezistencë ndaj flakës mat / gjysmë-mat në anën tjetër, Vlerësimi i zjarrit UL94 arrin V-0. Modelet e zakonshme janë PC-1870A(a)-ECO.

 

Transparente: Isshtë një film PC-retardant i flakës transparent i lëmuar në të dy anët që plotëson UL94 V-0 kërkesat dhe plotëson kërkesat kërkuese të elektrike, aplikacione elektronike dhe transportuese. FRPC-60, 60Filmi PC retardant i flakës H është i lehtë për tu termoformuar, të hidroformuar, të stampuar, vdesin të prerë, të palosur dhe të përkulur, përdoret për izolimin e bordit të qarkut të shtypur, dritat e pasme panelet e fluturimit të avionëve dhe panelet e ekranit, izolim i pajisjeve të biznesit, Ndarësit e kornizave kompjuterike, si dhe një zgjedhje e shkëlqyeshme për izolimin e TV dhe monitorit. Modelet e zakonshme janë PC-1860A(a)-ECO.

 

Ultra-hollë: Shtë një e zezë, i matte, dhe me shkëlqim, film PC-retardant i flakës me një vlerësim zjarri UL94 prej V-0. Modelet e zakonshme janë ECO-35 (c) e kështu me radhë.

 

Cilësi e veçantë transparente: film polikarbonat retardues i flakës, film polikarbonat retardant i flakës, plotëson direktivën e BE-së ROHS dhe rregulloret e rrepta të sigurisë UL, e lehtë për të termoformuar, hidroform, emboss, prerja e mykut, palosja dhe përkulja mund të përdoren gjerësisht për izolimin e brendshëm dhe mbrojtjen e izolimit të bordit të qarkut të shtypur, furnizimi me energji elektrike, paneli i ekranit, TV / ekran, Pajisje elektrike, etj.

Kopjo © 2019 YUYAO JIASIDA SUN SHEET CO.,LTD

Menuja