EN

EN
Shtëpia » LAJM » Lajmet e industrisë
Lajmet e industrisë

Polikarbonat Bayer MaterialScience për kulm të zgjuar

Koha: 2018-10-20

Polikarbonat Bayer MaterialScience për kulm të zgjuar

 

 

Webasto AG po prodhon një çati polikarbonat për Smart Fortwo. Kulmi është i përzier me një thithës infra të kuqe, kështu që makina qëndron e freskët edhe në mot të nxehtë.

 

Rrjeti Global i Poliuretanit 14 Janar: Webast është një kompani e pjesëve të automjeteve në Mynih, Gjermania. Suppliershtë furnizuesi më i madh në botë i formimit të injeksionit të kulmit dhe veshjeve të qarta. Thithësi i tij infra të kuq rrjedh nga Bayer MaterialScience (BMS).

 

Kulmi është bërë me polikarbonat Makrolon nga Bayer MaterialScience për gjeneratën e tretë të makinave Mercedes-Benz.

 

Thithësi infra të kuqe vendoset në peletin polikarbonat për të ndihmuar çatinë e makinës të thithë energjinë diellore dhe të parandalojë që temperatura brenda makinës të jetë shumë e lartë në mot të mirë. Sipas Bayer MaterialScience, nëse temperatura e automjetit nuk është shumë e lartë, nuk ka nevojë të përdorni kondicioner, duke arritur kështu qëllimin për të zvogëluar konsumin e karburantit.

 

Kompania më tej thekson se materiali i lehtë i çatisë së polikarbonatit gjithashtu luan një rol në uljen e konsumit të karburantit, dhe pesha e çatisë së polikarbonatit zvogëlohet nga 50% krahasuar me qelqin.

Kopjo © 2019 YUYAO JIASIDA SUN SHEET CO.,LTD

Menuja