EN

EN
Shtëpia » LAJM » Lajmet e industrisë
Lajmet e industrisë

Panelet e polikarbonateve allplastike ofrojnë alternativë superiore ndaj xhamit në çati dhe nën çati

Koha: 2018-12-17

Panelet e polikarbonateve allplastike ofrojnë alternativë superiore ndaj xhamit në çati dhe nën çati

Panele polikarbonate nga Inxhinieri Allplastike po zëvendësojnë alternativat akrilike dhe qelqi në aplikimet e mbulimit dhe tendave për të ulur kostot dhe rreziqet e trajtimit.

Allplastics së fundmi ka furnizuar panelet e saj të polikarbonatit të pathyeshëm të shkallës UV 12 mm tek një ndërtues për përdorim në një aplikim mahnitës të tendës në një rezidencë në Wollongong, Uellsi i Ri Jugor. Panelet e polikarbonatit ishin CNC të përcjella në format e lakuara të dizajnuara nga arkitekti për t'u fiksuar në shtyllat e çelikut. Duke zgjedhur polikarbonatin mbi xhamin, arkitekti ishte në gjendje të zvogëlojë peshën e strukturave mbështetëse, duke rezultuar në kursim të kostos.

Klienti, John Fish ishte shumë i kënaqur nga shërbimi dhe këshillat e ofruara nga Allplastics. Ai shpjegoi se panelet e polikarbonateve i lejuan ato të instalonin breshërin pa përdorimin e vinçave ndërsa rezistenca e materialit ndaj breshërit dhe rrezeve UV ishte një bonus i shtuar. Ai shtoi se polikarbonati i pastër i ngurtë ishte një mundësi e mirë në krahasim me polikarbonatin e zbrazët.

Arkitektët dhe dizajnerët shpesh kanë përdorur akrilik në të kaluarën si një zëvendësim për qelqin për shkak të rezistencës së saj të natyrshme ndaj zverdhjes me kalimin e kohës. Por në krahasim me polikarbonat, akriliku është i brishtë me forcën e tij të ndikimit të pamjaftueshëm për të kërkuar, aplikime rezistente ndaj vandalit.

Polikarbonate, ne anen tjeter, është një material jashtëzakonisht i fortë 250 herë fortësinë e xhamit standard. Fletët janë të përshtatshme për aplikime në natyrë me aftësi të shkëlqyera të motit dhe jetëgjatësi të gjatë të siguruar edhe në një interval temperature prej -40° Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=940835.551059 from this server. That’s all we know. °C. Polikarbonati gjithashtu shfaq rezistencë kimike superiore ndaj tretësve dhe pastruesve dhe ofron izolim të mirë elektrik.

Allplastics’ Fletët e polikarbonatit UV maten 2440 mm x 1220 mm dhe 2440 mm x 1830 mm me një diapazon trashësie 1-12 mm.

Fletët janë në dispozicion në Clear, Opal, Ngjyrimet dhe ngricat (bërë me porosi) opsionet.

Kopjo © 2019 YUYAO JIASIDA SUN SHEET CO.,LTD

Menuja